Sama peelingy nepoužívám pravidelně, ale velice je ocením zejména v zimním období, kdy se moje pokožka zblázní a snaží se ze mě udělat scvrklou švestku. S příchodem zimy trpí jak moje pleť, na které se začnou vytvářet viditelně suchá místa, tak moje rty, které v rekordním čase popraskají, ale nejvíce trpí moje ruce, které se mi vždy vysuší do hloubky a pokud včas nezakročím, mohu se potýkat s bolestivými rankami v popraskané kůži. Samozřejmě, můj hlavní problém je nedostatek hydratace. Obvykle si včas neuvědomím, že bych péči o svou pokožku měla přizpůsobit zimnímu období a připomenou mi to až výše popsané projevy. I když je mnoho krémů a mastí, které jsou velice efektivní v SOS péči o suchou pokožku, tak v tomto momentě je na místě právě zmíněný peeling.

Peeling se vyznačuje obsahem malých hrubších částeček, které zajistí odstranění odumřelých buněk a zároveň prokrví pokožku a podpoří tak její další regeneraci.  Může mít ale další přidané hodnoty, pokud se ho rozhodnete obohatit regenerační mastí, nebo přidáním bylinek.

Já se s vámi nyní podělím o 3 naprosto jednoduché tipy na peelingy, které si můžete snadno vytvořit doma.

Peeling

JEMNÝ PLEŤOVÝ PEELING

První peeling, který si představíme, je určený pro pleť. K jeho vytvoření vám stačí mletá káva. Hmotu z něj můžete vytvořit buď čistou vodou, nebo ho namíchat s pleťovým krémem. Osobně jsem všechny peelingy vyzkoušela v kombinaci s mastí Eucerin Aquaphor, která je sama o sobě velice účinná v boji proti suché pokožce.

Nejprve si navlhčím obličej, naberu si prsty trochu hmoty a začnu ji nanášet na pleť. Jemnými krouživými pohyby masíruji obličej. Aplikaci peelingu přizpůsobím své pleti, moje je poměrně citlivá a proto jsem při masírování jemnější. I když se může zdát, že je mletá káva velmi jemná, výsledek je velice efektivní. Skutečně není nutné tlačit, i tady platí, že méně je více. Celá aplikace trvá nanejvýš několik minut a sami byste měli poznat, kdy skončit. Důležité je vnímat, co cítíte, aplikace peelingu by měla být především příjemná a osvěžující. V žádném případě by neměla bolet.

Na závěr veškerou hmotu smyjte. Pokud budete pleť dále ošetřovat doporučuji teplou vodou, aby póry zůstaly otevřené a naopak pokud už s ošetřením pleti končíte doporučuji studenou vodu, která póry uzavře.

Pokud jste kávu nekombinovali s hydratačním krémem či mastí, která by vám nyní zanechala pleť již ošetřenou. Je nyní čas pleť ošetřit hydratačním krémem.

Takto ošetřená pleť bude krátce lehce načervenalá, zanedlouho se ovšem její odstín promění a bude působit příjemným zdravým dojmem.

PEELING NA RTY

Peeling na rty není o nic složitější než kávový pleťový peeling. K jeho přípravě potřebujeme lžičku třtinového cukru. K přípravě hmoty ovšem tentokrát doporučuji rovnou použít hydratační krém, aby se cukr tak snadno nerozpustil. Aplikace je stejná, jako při použití pleťového peelingu, rty ale nejsou tak jemné jako pleť a tak je pro ně vhodný právě cukr, který má o něco drsnější strukturu. I zde samozřejmě platí, že by aplikace neměla bolet. Rty jsou po aplikace vláčné, růžové a díky použití krému také hydratované.

TĚLOVÝ PEELING

Nejúčinějším peelingem, který si dnes představíme, je tělový peeling určený na ztvrdlou pokožku například na loktech, na patách, nebo k hloubkovému promasírování partií s výskytem celulitidy. Jedná se o kombinaci soli, citrónu a hydratačního krému, či regenerační masti.

Použití tohoto peelingu určitě nedoporučuji pokud je pokožka popraskaná do krve. V takovém případě nechte kůži nejprve zahojit například s pomocí regenerační masti. V jiném případě se kombinace soli a citrónu nemusíte nijak bát. Citrón má skvělou schopnost změkčit ztvrdlou kůži a sůl zde zastupuje hlavní složku peelingu. Krém poslouží aby se sůl snadno nerozpustila a zároveň se postará o ošetření a hydrataci dané partie.

Peeling není péče vhodná pro každodenní použití. Ideální je jeho aplikace 2x – 3x týdně.

Zde se můžete podívat na zmíněné tipy zpracované ve videu:

Vždy růžové tváře přeje

Vaše Mesha ❤

Doporučené články

0 0 hodnocení
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
TADY JE PROSTOR PRO VÁŠ KOMENTÁŘ.x