Nemohla jsem si nevšimnout oblíbenosti džbánků s uzávěrem. Není se čemu divit, džbánky mají pěkný design, dobře se drží a přes uzávěr se Vám do nápoje nedostane hmyz. Jsou proto ideální na venkovní posezení. O to víc jsem byla nadšená, když se objevily u mamky v obchůdku. Ihned jsme si je pořídila a zaexperimentovala jsem si s jejich náplněmi. Tady jsou tedy TOP 4 snadné letní drinky, které jsem vyzkoušela, a na nichž jsem si nejvíc pochutnala. 🙂

PŘÍPRAVA

Příprava všech nápojů je velice jednoduchá. Ovoce, pro které se rozhodnete nakrájejte na středně velké části, jemně zmáčkněte, aby se usnadnilo pozdější mísení ovocné šťávy s vodou a pokud přidáváte nějakou bylinku, tak jí protřete mezi prsty, aby se mísily chutě. 🙂 Potom, co Váš ovocný výběr zalijete studenou vodou, nechte nápoj přibližně 15 minut odstát, například v lednici, kde se i krásně vychladí. Chutě se promíchají a nápoj je hotov. Pak je už samozřejmě zcela na Vás, zdali si budete ovocnou směs stále dolívat, nebo jestli ovoce po každém vypití prostě zbaštíte. 🙂

letní drinky lesní ovoce borůvky a maliny

JAHODOVÉ OSVĚŽENÍ

Ingredience:
Jahody
Plátek citrónu
Máta citrónová

letní drinky jahody

Chuť:
Nápoj je velmi osvěžující. Je středně kyselý s příjemným jahodovým tónem a mírným mátovým nádechem.

VARIACE S LESNÍM OVOCEM

Ingredience:
Maliny
Borůvky
Máta peprná

2

Chuť:

I tenhle nápoj je kyselý a velmi osvěžující. Tentokrát se ovšem chuti ujímá barvitá kombinace lesního ovoce, příjemně dokreslená svěží mátou.

ZELENÉ OSVĚŽENÍ

Ingredience:
Salátová okurka
Hroznové víno

letní drinky bílé víno a okurky

Chuť:

Tenhle nápoj je můj úplně nejoblíbenější. Nevšední kombinace okurky a vína vytváří příjemnou, opět osvěžující kombinaci. Chutě se nijak nebijí, naopak se příjemně dotvářejí. Tam, kde končí síla okurky, začíná sladká barvitost chutí vína.

BROSKVOVÉ POHLAZENÍ

Ingredience:
Broskev
Meduňka citrónová

Letní drinky broskve

Chuť:

Tento nápoj jsem pohlazením nazvala právě kvůli použití meduňky, která je známá, jako bylinka na uklidnění. Nápoj má díky broskvi opět kyselou a tedy osvěžující chuť. Ovšem meduňka nápoji dodává podmanivý pro ni typický nádech. U tohohle nápoje si představím poklidné posezení po prožití aktivního horkého dne.

Pokud máte raději sladší nápoje a nechcete přijít o ten báječný pocit, z pití něčeho zdravého, určitě nic nezkazíte lžičkou třtinového cukru.

Doufám, že se necháte inspirovat a bude ráda, když se se mnou podělíte o vaše nápady! 🙂

 

Který z nápojů vás nejvíc zaujal? Podělte se o svého favorita do komentářů.

Vaše Mesha ❤

Doporučené články

0 0 hodnocení
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
TADY JE PROSTOR PRO VÁŠ KOMENTÁŘ.x