Než Vám prozradím něco o japonských hraných seriálech, měla bych nejprve zmínit, jak jsem se k zájmu o Japonsko a jeho kulturu vlastně dostala. Je to celkem prostá historka, byla jsem tehdy u kamaráda, a ten se mě zeptal: „Nevadilo by ti, kdybych se podíval na takovou japonskou pohádku“? To mě trochu překvapilo a zároveň to ve mně vyvolalo zvědavost. Nikdy jsem do té doby neslyšela jiná japonská slova, než známé konnichiwa, nebo sayonara a chtěla jsem vědět, jak asi mohou znít celé rozhovory a samozřejmě jsem souhlasila.

Jednalo se o díl anime Naruto. Po jeho skončení se mě zeptal: „Tak co?“ a já jsem se zmohla jen na: „Další prosím.“ Nakonec jsme si ho museli pustit od prvního dílu, abych mohla pochopit celý děj. Později jsem sama vyhledávala další anime a v nich rozpoznávat jednotlivá slova, začala tak ve mně klíčit zvědavost po tom, jak japonština tvoří věty a tahle touha vyklíčila v mou roční účast na kurzech japonštiny pořádaných Denisou Vostrou, kde jsem získala pěkné základy a představu o tom co tenhle nádherný a zároveň náročný jazyk obnáší.

DORAMA

Časem jsem objevila skvělý portál Akihabara (dnes nahrazen portálem Akichan), který kromě anime a mangy nabízel také širokou databázi hraných japonských seriálů a ty mě neskutečně oslovily. Na rozdíl od anime se z hraných seriálů můžeme, o něco méně zkresleně, dozvědět něco navíc o samotné japonské kultuře, o lidech, o školním systému, firemní politice, nebo o tom, jak si Japonci představují idylické vztahy. Prostě o čemkoliv, podle toho, na jaké téma si dorama vybereme. Nyní se s Vámi podělím o 5 z těch, které oslovili nejvíce mě.

HANA YORI DANGO

HANA YORI DANGO Dorama

Název ve znacích: 花より男子

Rok vydání: 2005

Počet epizod: 9

Čas na epizodu: 54 minut

Žánr: Komedie, Romantika, Školní život

 

Hana Yori Dango je můj nejoblíbenější seriál a je to zároveň dorama, které jsem viděla jako první, a které jsem navíc viděla už třikrát. Není to proto, že jsem blázen, ale proto, že jsem se zamilovala do jednotlivých postav, které mají barvitě vykreslené charaktery. Zejména vývoj jedné z hlavních postav Domyoujiho je vysloveně zábavný. Tohle romantické dorama opravdu doporučuji každému, kdo se rád zasměje i když ze začátku seriál vůbec nepůsobí komicky o to víc Vás ale překvapí posun děje. Setkáte se zde s chudou dívkou Makinou, která se střetne s bohatou partičkou spratků vládnoucích škole a uvidíte, co všechno kuráž jedné dívky dokáže! 🙂

RICH MAN, POOR WOMAN

RICH MAN POOR WOMAN Dorama

Název ve znacích: リッチマン、プアウーマン

Rok vydání: 2012

Počet epizod: 11

Čas na epizodu: 54 minut

Žánr: Komedie, Romantika, Pracovní prostředí

 

Ano, uhodli jste. Romantická dorama mám nejraději! Pravdou také je, že v tomto seriálu jsem si navíc oblíbila herečku Ishiharu Satomi, které na roztomilosti přidává na Japonce nezvykle nakřáplý hlas. Ten se také perfektně hodí k její postavě, kterou zde ztvárňuje. Je chudá, má neuvěřitelnou paměť a chce za každou cenu práci, kdežto Toru je bohatý, úspěšný bohém, který ji odmítne zaměstnat. Tahle kombinace Vám rozhodně podlomí kolena, stačí jí dát šanci.

NOBUNAGA KONTSERUTO

NOBUNAGA KONTSERUTO Dorama

Název ve znacích: 信長協奏曲

Rok vydání: 2014

Počet epizod: 11

Čas na epizodu: 54 minut

Žánr: Drama, Historické, Komedie, Podle mangy, Válečné

 

Už potřetí v řadě se setkáváme s hercem Oguri Shunem, právě jste odhalili, jak hledám další dorama, která by se mi mohla líbit. Je to tak, hledám je podle osvědčených herců, bohužel ne vždy mám to štěstí, že je najdu přeložená. V tomto seriálu už se ale nesetkáme s romantikou nýbrž si zacestujeme časem! Představte si dnešního bezstarostného teenagera, který se hrátkami osudu stane z ničeho nic odpovědným za celé jedno knížectví. Veselá povaha hlavního hrdiny děj ale nikdy nenechá na dlouho spadnout do vážností a tak se i tentokrát setkáváme s dějem, který pobaví, potěší a povzbudí.

LIFE

Life Dorama

Název ve znacích: ライフ

Rok vydání: 2007

Počet epizod: 11

Čas na epizodu: 45 minut

Žánr: Drama, Školní život

Právě jsme se žánrově ocitli diametrálně jinde, seriál Life se totiž zabývá školní šikanou a to v míře, kterou bychom už nazvali spíše týráním. Zde se opravdu zábavy nedočkáte, za to Vás děj a odhodlání hrdinky postavit se svým trýznitelům vtáhne a nepustí až do samotného konce!

LIAR GAME

LIAR GAME Dorama

Název ve znacích: ライアーゲーム

Rok vydání: 2012

Počet epizod: 11

Čas na epizodu: 54 minut

Žánr: Drama, Krimi, Thriller

 

Opět narážíme na jeden z mých oblíbených seriálů, ani tady se ovšem nejedná o romantiku. Můžete si všimnout, že hlavního hrdinu jsem si opět půjčila z Hana Yori Dango, tentokrát je to herec Matsuda Shota a je zde obzvlášť okouzlující, protože zde představuje geniálního podvodníka Akiyamu. Právě pro svou genialitu je přizván do Hry lhářů, kde se stává společníkem neuvěřitelně naivní Nao Kanzaki. Pokud máte rádi nachytávky, matematiku, podvody, překvapivé a geniální převraty děje musím Vám tento kousek doporučit a rozhodně byste si jej neměli nechat ujít. 🙂

 

Které japonské seriály stojí za zhlédnutí podle vás?

Vaše Mesha ❤

Doporučené články

0 0 hodnocení
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
TADY JE PROSTOR PRO VÁŠ KOMENTÁŘ.x
%d bloggers like this: