Předem bych Vás ráda uvedla do obrazu ohledně stavu mé pleti. Moje pleť je jednoduše příšerná! Mám velmi problematickou pleť a již řadu let se marně snažím přijít na způsob, jak ji vyléčit. Přitom mám pleť spíše suchou. Vyzkoušela jsem neskutečně přípravků, navštívila spoustu kosmetiček a vyhledala mnoho lékařů. Mám dostatečný příjem tekutin (vody), konzumuji přiměřeně vitamínů (v jídle i formou doplňků stravy), dost spím. Pleť pravidelně čistím. Naprosto jsem se odnaučila sahat si na obličej, a přesto mě stále trestá hloubkovou akné.  Jedinou věcí, o které se ještě ví, že způsobuje akné, ale i daleko horší zdravotní problémy, je pochopitelně STRES. Proti němu se ovšem velmi těžko bojuje. A i když by bylo mnohem logičtější se zbavit příčiny, nezbývá mi, než se snažit potlačit následky.

A tak se dostávám k něčemu, tak agresivnímu, jako je chemický peeling.

O chemickém peelingu jsem přemýšlela dlouhou dobu. Na internetu se dají nalézt opravdu úchvatné před a po, která Vás donutí ihned se objednat na kosmetiku. Já jsem se, ale rozhodla, že si ho vyzkouším doma. Vždy je několika násobně levnější a stejně účinná varianta domácí ošetření a já už se navíc se nechci seznamovat s další kosmetičkou 🙂

PRVNÍ ZKUŠENOST – ŘADA ESSENTÉ

Jenže kosmetičky si podobně, jako kadeřnice své triky pěkně hlídají a tak se zdálo, že bude nakonec problém peeling sehnat. Nakonec jsem narazila na 7% peeling s AHA ovocnými kyselinami od ESSENTÉ. Tento peeling mohu vřele doporučit a to jak na začátek, tak pro pravidelné používání. Není moc silný, a přesto je dost účinný. Pleť je po jeho použití rozjasněná, vláčná a pročištěná. Společně s peelingem jsem si tehdy objednala také vzorek hydratačního krému, masky a čistící emulze s AHA kyselinami. Z masky jsem nijak zvlášť příjemný pocit neměla. Byla velmi mastná a nezdálo se mi, že by na ní moje pleť reagovala nějakým zlepšením vlastností. Naopak hydratační krém byl velmi jemný, okamžitě se vstřebal a pleť zanechal vláčnou, nemastnou a velmi jemnou. Mycí emulze s AHA kyselinami se chová velmi podobně, jako čistící mléko. Pleť byla po jejím použití hezky očištěná a pěkně vláčná.

Mohu tedy zmíněné přípravky ESSENTÉ doporučit, ale jejich cena není nízká. Proto, když mi peeling došel, tak jsem se rozhodla vyzkoušet ještě něco jiného.

20% KYSELINA MANDLOVÁ

Zde se tedy dostávám k 20% kyselině mandlové od SR-SKINCARE. Peeling jsem si objednala ze Slovenska, na českém trhu jsem ho nenašla. Tentokrát jsem si objednala i péči „po“ a dostala aplikační štětec.

Zde se můžete podívat, jak vypadá moje pleť po odlíčení a odstranění nečistot:

J1Výrazně se doporučuje začínat s nejméně koncentrovanou kyselinou a pleť pomalu přivykat. U prvního použití je maximálně vhodné nejprve peeling vyzkoušet pouze na malé části obličeje, abyste předešli nežádoucím reakcím, přeci jen, jedná se o kyselinu!  Peeling se opatrně aplikuje na čistou pleť, ideálně právě kosmetickým štětečkem. Během aplikace se pochopitelně vyhneme očím a rtům. Doporučená doba působení je u tohoto druhu kyseliny 4 minuty. Po té se aplikuje neutralizační gel, můžete jej nanést opět štětcem, nebo možná lépe, vatovým tamponem. Ten se nechá působit zhruba minutu. Přitom si dáváme dobrý pozor, abychom ho aplikovali, na všechna místa, kde byla kyselina a proces jsme tak opravdu všude zastavili. Na závěr pleť opláchneme vlažnou vodou a jemně osušíme. Po proceduře se doporučuje použít nemastný hydratační krém, nebo v mém případě tentokrát „Post peel lotion“.

Tenhle druh kyseliny nepálí víc, než dermatologický krém Skinoren (Skinorem pálí opravdu hodně), s kterým se setká pravděpodobně každý druhý, kdo se s problematickou pletí obrátí na dermatologa. Nevidím výrazný rozdíl oproti 7% ESSENTÉ, čekala jsem větší pálení. Omylem se mi dostalo trochu do pusy, takže Vám můžu i říct, že má chuť nápadně podobnou citrónové šťávě.

Krátce po veškeré aplikaci nemocná místa pleti hodně zarudla, viz obrázek:

J2Kolem 10 – 15 min po všem se pleť ale uklidnila a vybledla.

Druhý den po aplikaci je pleť citlivější. Pocit bych přirovnala k mírnému spálení sluncem.

Na nemocných místech se pleť vysušila a udělaly se na ní stroupky. Nastává tedy proces hojení. Nyní to chce jen čas a dostatek hydratace. Pleť by neměla být nyní vystavována přímému slunci, ani jinému podráždění.

Celý proces se opakuje 1x za 2 – 3 týdny.

 

Ať jste krásní uvnitř i navenek!

Vaše Mesha ❤

 

 

Doporučené články

0 0 hodnocení
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
TADY JE PROSTOR PRO VÁŠ KOMENTÁŘ.x