MOJE PÉČE O VLASY

Překvapilo mě, jak často dostávám dotazy na péči o své vlasy. Nebudu Vám, ale nic nalhávat, husté a pevné vlasy jsem prostě zdědila. A tak jediné nedostatky, které řeším, jsou ty, které si sama přivodím.

První barva, která se dotkla mých vlasů, byl bordó přeliv v mých 14 letech. Tehdy začalo moje období experimentování a mé dlouhé vlasy si prošly spoustou změn. Poznaly rudou, černou, modročernou, pruhy, fleky, barvení až jsem se nakonec dopracovala k jejich systematickému ničené blonďatým melírem.

Dnes si ovšem vlasy nechávám odbarvovat pouze v kadeřnictví a ne po celé délce, nýbrž pouze odrosty, abych je neničila více, než je nutné. Při návštěvě kadeřnictví jsem také velmi opatrná na zastřihávání konečků a přistupuji k němu, jen ve vyjímečných případech. Nikdy bych neměla tak dlouhé vlasy, kdybych nechala každou kadeřnici, ať se na mně bez milosti vyřádí!

Nesmím zapomenout zmínit, že svoje vlasy opravdu nešetřím. Každé ráno je i přesto, že jsou přirozeně rovné, žehlím a to bez jakékoliv chemické podpory. Upřímně jsem nějaké produkty, určené k ochraně vlasů během jejich žehlení, zkoušela, ale vlasy po nich nebyly příjemné na dotyk a měly větší tendence se mastit. Také si vlasy minimálně jednou týdně natáčím kulmou, buď pro změnu do videa, nebo přímo na nějakou akci.

I když mám za sebou spoustu experimentů včetně vajíčka ve vlasech, mimochodem, nikdy ho nesmývejte teplou vodou, tak moje domácí péče je jednoduchá. Dlouhou dobu jsem používala řady na zničené vlasy, ale dnes jsem si maximálně oblíbila posilující řadu na vlasy od Garnieru. Navíc celá řada překrásně voní, opravdu smyslnou vůní, kterou jsem si okamžitě zamilovala!

ŠAMPON

Vlasy si nemyji dvakrát při jednom mytí, jak to dělá možná většina lidí. Naopak si vlasy šamponem o to důkladněji promasíruji a ještě ho na nich několik minut nechám působit. Teprve potom ho smyji. Šampon má tak dost času odvést svou práci a proniknout hluboko do vlasů 🙂

B3

BALZÁM

Vlasy si nemyji zbytečně často, protože jak je známo, tak při častém mytí se vlasy více mastí, protože dochází k nadbytečnému dráždění pokožky hlavy. Pochopitelně by se mastily i v momentě, kdy je budeme mýt málo. Někdy je proto těžké přijít na to, kdy vlasy mýt, aby byly stále krásné, jako právě umyté.

Mě nejvíce vyhovuje opětovné mytí vlasů po dvou až třech dnech.

Ovšem přišla jsem na perfektní vychytávku, které efekt nemastných vlasů ještě posílí! Balzám totiž neaplikuji až k pokožce hlavy, naopak si dávám velký pozor, aby se jí ani nedotkl. Soustředím ho především do délky a úplně nejvíc do konečků, kde ho nechám několik minut pracovat.

Vlasy jsou potom lesklé, snadno se rozčesávají, ale u hlavy nejsou zplihlé a nebudou se mastit tak snadno 😉

B4

MASKA NA VLASY

Masku na vlasy nepoužívám pravidelně. Používám jí buď v rámci nějakého zkrášlovacího dne, nebo pokud mám dojem, že jsem vlasy zatěžovala více, než obvykle, například, že jsem je často natáčela.

Původně jsem si myslela, že by maska měla přijít nakonec celého procesu, ale vlasy se mi zdají být hebčí, pokud produkty použiji v tomto pořadí: ŠAMPON -> MASKA -> BALZÁM.

Masku na rozdíl od balzámu aplikuji důkladně na celou délku vlasů a nechám několik minut působit.

B1
Po aplikaci celé sady, jsou mé vlasy hebké, leské, působí zdravě a navíc překrásně voní 🙂
Koukám, že jsem se nakonec docela rozepsala. Doufám, že Vám pár mých skromných tipů alespoň maličko usnadní život a jsem ráda, že jste článek dočetli až sem 🙂

Krásným vlasům zdar!
Vaše Mesha <3

Tento článek není zakázkou, jedná se o mou reálnou zkušenost.

Mohlo By se Vám Líbit

Zanechte Komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Required fields are marked *